„Bajkowy Czytelnik” 2024

Wspólnie promujmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży!
Dziewczynka z kotem i książką. Napis Zostań Bajkowym Czytelnikiem

Czytanie to frajda, zwłaszcza kiedy połączymy je z elementami konkursu, obecnymi  w akcjach czytelniczych.

Od 1 maja do 31 października 2024 r. Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje akcję czytelniczą „Bajkowy Czytelnik” adresowaną  do uczniów  klas 0-VI  z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest odebranie karnetu „Bajkowego Czytelnika” w Bibliotece w Kalwarii lub filiach bibliotecznych: w Brodach, Leńczach, Przytkowicach oraz Stanisławiu Dolnym. Uczestnicy, którzy zgromadzą wymagana liczbę naklejek, otrzymają zaproszenie na spotkanie-niespodziankę ze znanym pisarzem, które odbędzie się w Bibliotece 5 listopada 2024 r. w.  Wybór dnia nie jest przypadkowy – właśnie 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Uczestnicy, którzy  w czasie trwania akcji wypożyczą najwięcej książek, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Bajkowy Czytelnik” i życzymy magicznych chwil z książką w ręku!