Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Małopolskie Dni Książki „KSIĄŻKA I RÓŻA” 2024 –

Święto książki w Małopolsce
Czerwone róże

Przed nami XXIII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. W tym roku odbywać się będą w dniach 20-24 kwietnia i będą poświęcone tematom obrzędowości, ludowości, tradycji w kulturze i literaturze.

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to spotkania, warsztaty, wykłady i specjalne wydarzenia skierowane do wszystkich miłośników słowa pisanego. Jak co roku centralne obchody Małopolskich Dni Książki odbywają się w Krakowie i są organizowane przez Urząd Marszałkowski i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Program obchodów można znaleźć na stronie internetowej projektu: www. ksiazkairoza.pl oraz na stronie województwa małopolskiego: www.malopolska.pl w zakładce: Kultura.

      Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem dla drugiej osoby, będąc w ten sposób dowodem naszej sympatii i wyrazem uznania. W jego  realizację angażują się biblioteki w całej Małopolsce.

Symbolem Małopolskich Dni Książki jest czerwona róża . Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, skąd idea święta przywędrowała do Polski, obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

We wtorek, 23 kwietnia, nasi Czytelnicy otrzymają różę w prezencie. W lokalu Biblioteki w Kalwarii można będzie obejrzeć ekspozycję książek tematycznie związanych z tegorocznym świętem. W poniedziałek, 22 kwietnia zaplanowano spotkanie tematyczne dla grupy z klubu Seniora w Kalwarii.

Zapraszamy!

Wystawa książek, stroje krakowskie, tablica z napisem Małopolskie Dni Książki
Tablica z napisem Małopolskie Dni Książki
Wystawa książek

Podziel się:

Inne aktualności

Spotkanie autorskie w Tygodniu Bibliotek !

Maj tradycyjnie jest miesiącem poświęconym literaturze, czytelnictwu i bibliotekom. W tym okresie Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje spotkania dla różnych grup odbiorców.

Skip to content