Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania Edycja V

Już po raz piąty Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje Gminny Konkurs „ Mistrz Pięknego Czytania”.

Tym razem do udziału zapraszamy młodzież klas VII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach: etap szkolny organizowany we współpracy z bibliotekami szkolnymi, oraz Finał Konkursu, który odbędzie się 22 maja 2024 w Bibliotece w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczestnicy Finału zaprezentują dwa dowolne utwory: fragment prozy i wiersz z podanej literatury do konkursu.

Na Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Specjalną nagrodą dla Mistrza Pięknego Czytania będzie udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Wydarzenie to  ma na celu propagowanie czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, odkrywanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej literatury pięknej, uwrażliwianie młodzieży na piękno języka ojczystego, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności uczniów oraz organizowanie i uczenie alternatywnych form spędzania czasu wolnego

Serdecznie zachęcamy do udziału.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA