Ferie w Bibliotece – Gry na start!

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach ferii zorganizowała I Turniej Gier Planszowych.
Dzieci grają w grę planszową

Gry planszowe przeżywają swój wielki powrót – popularne przed laty na chwilę oddały pole komputerom i smartfonom , ale znów coraz częściej wracają do łask.

Grać można nie tylko w domowym zaciszu, ale na przykład w bibliotece.

02.03.2024r. w sobotnie przedpołudnie do Bblioteki przybyła grupa dzieci w wieku 7-10 lat.

Uczestnicy rozegrali turniej w 2 etapach. W pierwszym etapie grały dwie grupy.   Dzieci grały w  „Polowanie na robale deluxe” oraz „Ślimaki to mięczaki”.

Finał był bardzo zacięty, pozostali uczestnicy wraz z rodzicami mocno kibicowali.

Finalistką została Wiktoria Targosz, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, dziękujemy za wspaniałą zabawę i serdecznie  zapraszamy za rok.

Podczas ferii Bibliotekę odwiedziły również dzieci z przedszkola przy Zespole Szkół  Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii. Dzieci przeniosły się w świat teatru Kamishibai. Przygotowane dla przedszkolaków przedstawienie „Pani Zamieć”  spotkało się z dużym zainteresowaniem najmłodszych odbiorców. Dzieci chętnie słuchały, wzięły też aktywny udział w kreatywnej zabawie kartami „Kamishibai”. W trakcie spotkania dużo radości sprawił również słodki poczęstunek.

Dziękujemy opiekunom za przybycie z dziećmi i zapraszamy na kolejne spotkania.