Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Mała Książka Wielki Człowiek w Kalwaryjskiej Bibliotece

Promocja Kampanii
Wystawka w oknie: książki w walizce, balony, krasnal wisi na szybie

7 lutego 2024 roku Bibliotekę odwiedziły „ Motylki” – grupa przedszkolaków z Przedszkola przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkaniu towarzyszył Krasnal w Krzywej Czapce- główny bohater z książki promującej kampanię społeczną Instytutu Książki „ Mała Książka Wielki Człowiek.  Ten mały krasnalek w czerwonej czapce bardzo spodobał się dzieciom, wspólnie szukały prezentu, który dla nich zostawił.  Fragment przeczytanej książki o przygodach tego wesołego skrzata skłonił przedszkolaki do rozmowy o swoich własnych przytulankach oraz o ulubionych bohaterach z książek.

 

Kampania społeczna „ Mała Książka Wielki Człowiek” realizowana jest w naszej Bibliotece  od 2017 roku. W tym czasie wydaliśmy dzieciom ponad 300 wyprawek czytelniczych. Każda Edycja przyciąga rzesze najmłodszych czytelników. Prowadzimy promocję akcji w przedszkolach na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na przestrzeni tych lat zorganizowaliśmy wiele spotkań dla przedszkolaków w czasie których poprzez głośne czytanie i wspólną zabawę zachęcaliśmy dzieci i rodziców do czytania i odwiedzania naszej Biblioteki. Nasze działania zaowocowały pozyskaniem wielu nowych małych czytelników.

 

Drodzy Rodzice!

Wyprawki Czytelnicze czekają na Was i Wasze dzieci.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki.

Razem z nami wejdźcie w zaczarowany świat Krasnala w Krzywej Czapce i poprzez codzienne czytanie Waszym Dzieciom rozwijajcie ich wyobraźnię, umysł i emocje.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Podziel się:

Inne aktualności

Wyjazd studyjny do Cieszyna

23 maja bibliotekarze z Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział w spotkaniu bibliotekarzy powiatu wadowickiego. W tym roku Wadowicka Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd studyjny do bibliotek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Skip to content