Kategorie

Aktualności

„ Z miłości o Miłości”

 

„ Z miłości o Miłości” to tytuł tomiku poezji autorstwa Jolanty Studnickiej, którą gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej w czwartkowe popołudnie 16 marca.

 

   Spotkanie poetyckie było promocją tomiku wierszy, powstałych na przestrzeni lat, w różnych etapach życia autorki, z potrzeby serca i w duchu dziękczynnej modlitwy.


Podczas spotkania, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, laureaci konkursów poezji „Dni Papieskich”, Hanna Fryc, Maja i Lena Mamcarczyk oraz Franciszek Ślusarczyk, zaprezentowali wybrane wiersze z tomiku. Poezji towarzyszyła muzyka gitarowa w wykonaniu Marceliny Chromy. Utalentowana wokalistka zaprezentowała także kilka pieśni religijnych, wprowadzając zebranych w liryczny nastrój. W czasie recytacji, wyświetlono prezentację zdjęć autorstwa Piotra Moskały z Kalwaryjskich Dróżek i Sanktuarium.

 

   Autorka szczególne podziękowania skierowała do Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego, za okazane zainteresowanie i życzliwość, co zaowocowało wydaniem przez Urząd Miasta tomiku poezji.


Oprócz poezji religijnej, w zbiorze znalazł się wiersz poświęcony założycielowi miasta, Mikołajowi Zebrzydowskiemu. Do wiersza, Bogdan Oczkowski- wicedyrektor Zespołu Szkół, przygotował linię melodyczną i aranżację utworu. Nagrany utwór zaprezentowano na zakończenie spotkania.


    Spotkanie zgromadziło licznych przedstawicieli kalwaryjskiej społeczności: duchownych , dyrektorów Zespołu Szkół im Mikołaja Zebrzydowskiego, nauczycielki- koleżanki, wychowanków z rodzicami, przyjaciół i najbliższą rodzinę.

 

Pani Jolancie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Jolanta Studnicka, rodowita Kalwarianka, miłośniczka wszelkiej muzyki, gra na gitarze i śpiewa w Chórze Bazyliki OO. Bernardynów. Zawodowo nauczycielka nauczania zintegrowanego, wychowawca młodego pokolenia. Prywatnie żona, matka i babcia.

 

 

Celina UzdrzychowskaGaleria

 

Biblioteka Publiczna

poniedziałek- czwartek  8.00 - 17.00

piątek -sobota             8.00 - 15.00

Obsługę Czytelników kończymy 15 minut przed zamknięciem.

 

 

 

 

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Klub

Fundacja Orange