Kategorie

Aktualności

Kronika Szkolnika

 

Gazetka szkolno-biblioteczna w Filii Przytkowice. Prezentujemy i zapraszamy do przejrzenia.

Kronika Szkolnika powstała w roku 2016. To kwartalnik opracowywany przez redakcję działającą w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej Filii Przytkowice. Redakcja składa się z zespołu prowadzącego oraz redakcji uczniowskiej, do której angażowani są uczniowie z wyraźnymi predyspozycjami dziennikarskimi , poczynając od czwartoklasistów.
Tematy podejmowane w gazetce to wydarzenia z życia szkoły i bibliotek ( szkolnej i publicznej) oraz krótkie recenzje polecanych książek, teksty literackie uczniów, kącik kulinarny i trochę humoru.
Od czasu pandemii (2020 r.), ukazuje się w wersji elektronicznej, zamieszczanej na stronie szkoły w Przytkowicach, w zakładce wydarzenia     

 Link do gazetki: https://zsprzytkowice.pl

 
Ostatni numer (18) ukazał się w czerwcu br., podejmuje dwa ważne tematy: otwarcie Biblioteki szkolnej w Przytkowicach, przeniesionej do nowego pomieszczenia, z nową aranżacją wnętrz oraz Wystawę fotografii z okazji 20 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Sanktuarium kalwaryjskim prezentowaną w Bibliotece w Kalwarii do końca sierpnia 2022 r.
Prezentujemy krótką migawkę z tego numeru oraz zamieszczamy link, gdzie można przeczytać prezentowany numer, a także wcześniejsze ( w wersji elektronicznej od 2020 r.)

Zapraszamy!

Celina Uzdrzychowska (red.) 

Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

 

 

 

 

 

 Wakacyjne godziny pracy Biblioteki oraz Filii

Biblioteka Kalwaria

Pn - Czw : 8.00 -16.00

Pt : 8.00-15.00

Sb  nieczynne

 

 Filia  Brody

Pn : 8.00 -16.00

 

Filia Leńcze

Wt : 9,00-17.00

 

Filia Przytkowice

Czw : 8.00 - 16.00

 

Filia Stanisław Dolny

Śr 9.30-15.30

 

 

 

 

Obsługę czytelników kończymy 15 minut przed zamknięciem

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Klub

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa