Kategorie

Aktualności

Nie lękajcie się !

 

„Non arbiate paura”. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. XXI Dzień Papieski – 10 października 2021 r.

 

 

 

 

10 października pod hasłem „ Nie lękajcie się ” odbędzie się XXI Dzień Papieski.

 

Inicjatywa zapoczątkowana została w 1999 roku, przez Fundację " Dzieło Nowego Tysiąclecia ”, jako pokłosie pielgrzymki Ojca św.  Jana Pawła II do Polski.

 

Dzień Papieski organizowany jest od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru  kard. Karola Wojtyły na papieża.

 

W tym dniu możemy wesprzeć finansowo zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Przez 20 lat działalności, z takiego wsparcia, co roku, korzysta około 25 tysięcy studentów i uczniów szkół średnich i podstawowych.

 

 

W Dniu Papieskim oprócz ogólnopolskiej kwesty organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne, między innymi TVP 1 w niedzielę 10 października o godzinie 17.25 wyemituje koncert  „ Nie lękajcie się miłości” transmitowany z kościoła na warszawskich Bielanach. Również w niedzielę kard. Kazimierz Nycz o godz. 9.00 odprawi mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie . W tym samym czasie mszę w bazylice św. Krzyża w Warszawie odprawi bp Rafał Markowski. O  godz. 9.30 mszę św. Z okazji Dnia Papieskiego W sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach  w Krakowie odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

 

W sobotę, 9 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się gala wręczenia nagród  Totus Tuus, która będzie transmitowana przez TVP 2.  Nagrody Totus Tuus, tzw. katolickie noble wręczane są osobom i instytucjom, które przybliżają nauczanie Jana Pawła II.

 

Zachęcamy  do przeglądania informacji  na stronie dzieło.pl oraz na portalu internetowym JP2online.pl, który wystartował w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja 2020 roku. Jest to obecnie największa baza wiedzy o Karolu Wojtyle/Janie Pawle II w Internecie. Zawiera materiały multimedialne, fotografie, filmy, dokumenty, teksty papieskie.

 

Jolanta Paluchowska-Pępek

 

 

Źródło :

 www.dzielo.pl

 www.dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe

 www.jp2online.pl

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Klub