Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Narodowe Czytanie

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W 2019 czytano wybrane  Nowele polskie. Lekturą Narodowego Czytania 2020 była Balladyna Juliusza Słowackiego, a rok później w całej Polsce i na świecie przeczytano utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej. W  2022 roku lekturą były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

W projekcie nasza Biblioteka bierze udział od 2016 roku, od czytania „Quo Vadis” Adama Mickiewicza.

Aktualności z projektu

Zapraszamy do wspólnej lektury "Nad Niemnem " Elizy Orzeszkowej

Narodowe Czytanie 2023

Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie Biblioteka Publiczna w Kalwarii zaprasza do wspólnej lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w sobotę 9 września 2023 o godz. 10.00.

Czytaj więcej »

Podziel się:

Inne aktualności

Spotkanie autorskie w Tygodniu Bibliotek !

Maj tradycyjnie jest miesiącem poświęconym literaturze, czytelnictwu i bibliotekom. W tym okresie Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje spotkania dla różnych grup odbiorców.

Skip to content