Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

Konkurs „ Mistrz Pięknego Czytania” organizowany jest w Bibliotece od roku 2019. Adresowany jest do uczniów klas IV Szkół Podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Celem konkursu jest rozbudzenie pasji czytania, motywowanie uczniów do czytelnictwa, doskonalenie umiejętności wyrazistego czytania głośnego, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa, wyrabianie nawyku czytania, jako drogi do pokonywania trudności w uczeniu się.

Konkurs przebiega w II etapach: I etap przeprowadzany jest w szkołach, laureaci biorą udział w Finale w Bibliotece w Kalwarii Z.

Literatura do konkursu jest dostosowana do wieku uczestników. Do tej pory czytano fragmenty z książek Rene Goscinnego i Jean-Jacques′a Sempego : „Wakacje Mikołajka”’ „Mikołajek w szkole” ,  „Mikołajek ma kłopoty”, „ Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, „ Jak Lolek został Papieżem” , „ Jan Paweł II czyli jak Karolek został Papieżem”

Do roku 2023 odbyły się III Edycje konkursu.

Mistrz Pięknego Czytania bierze udział w Narodowym Czytaniu organizowanym w Bibliotece.

 

Podziel się:

Inne aktualności

Spotkanie autorskie w Tygodniu Bibliotek !

Maj tradycyjnie jest miesiącem poświęconym literaturze, czytelnictwu i bibliotekom. W tym okresie Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje spotkania dla różnych grup odbiorców.

Skip to content