Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Dla przedszkoli

W oddziale dla dzieci i młodzieży prowadzone są zajęcia dla dzieci z przedszkoli działających na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Spotkania te mają na celu zachęcenie dzieci do sięgania po książki, zapoznanie ich z działaniem Biblioteki, pokazanie, że jest to przestrzeń przeznaczona dla każdego. Tematyka zajęć dostoswana jest do wieku dzieci oraz aktualnych wydarzeń w Bibliotece.

 

Biblioteka bierze udział w ogólnopolskim projekcie „ Mała Książka Wielki Człowiek”, skierowanym do dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, ukazania ich jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji, a przede wszystkim codziennego czytania z dzieckiem.
Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zaangażowanie.

Podziel się:

Inne aktualności