Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Wakacyjnie w Bibliotece

Warsztaty w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej w pierwszym tygodniu wakacji gościła dzieci z Kalwarii Zebrzydowskiej i Barwałdu Górnego uczestniczące w półkoloniach.
24 czerwca odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym, klasy I-IV, 27 czerwca uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej – dwie grupy klasy I-III. Tematem wakacyjnych spotkań były podróże literackie – małe i duże. Młodzi czytelnicy po przeczytaniu tekstów z książki „Co kraj to obyczaj – wiersze dla dzieci” Doroty Strzemińskiej-Więckowiak tworzyli mapy państw, mieli okazję przeglądnąć atlasy i książki podróżnicze. Młodsza grupa wyklejała kolorowe statki. Temat spotkania był wspaniałą okazją do dyskusji o wakacyjnych podróżach po Polsce, Europie i świecie. Dzieci zapoznały się z Biblioteką i oczywiście wypożyczały książki na letnie wyprawy. W zajęciach wzięło udział 62 uczestników z klas I-VI.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji Bibliotekę odwiedziły dzieci klas I-III z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim. Wycieczka do Kalwarii był doskonałą okazją do odwiedzenia Biblioteki Publicznej. Dla wielu była to pierwsza wizyta w dużej, miejskiej Bibliotece. Uczniowie zapoznali się księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Głośne czytanie jednej z bajek z książki E. Stadtmuller pt. ” Zwierz się zwierza” zainicjowało wśród dzieci dyskusję na temat ich pasji
i talentów.

Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałych podróży – także literackich!

Pracownicy Biblioteki

Anna Bogunia
Kinga Porzycka

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content