Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

Podsumowanie spotkań 2023-2024

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci działa w Bibliotece od 2016 roku.  Od września 2023 roku w dyskusyjnych spotkaniach brała udział najstarsza grupa przedszkolna z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Spotkania odbywały się raz w miesiącu od września 2023 do czerwca 2024.

Każde spotkanie klubu to kolejna przygoda z książką.  Głośne czytanie wybranej lektury inicjowało dyskusję na temat treści zawartych  w książce oraz swobodne wypowiedzi dzieci na różnorodne tematy. Wspólne zabawy grupowe sprzyjały integracji i postrzeganiu biblioteki jako miejsca, gdzie nie tylko czyta się książki, ale też można dobrze się bawić. Uzupełnieniem zajęć były zajęcia manualne lub plastyczne, które były okazją do zapoznania się  z różnorodnymi technikami plastycznymi.

 

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom oraz  s. Annie  za wspólnie spędzony czas w Bibliotece.  Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko pozostaną na długo w pamięci dzieci, ale również będą mieć wpływ na ich życie. Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. A Biblioteka  staje się dla nich miejscem w którym czują się „ jak u siebie”.

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content