Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

hasłem XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 2024

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.

Tegoroczny Tydzień Czytania Dzieciom odbył się w dniach 1-7 czerwca pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej jak co roku włączyła się w obchody tego święta.

3 czerwca gościliśmy w Bibliotece uczniów klasy I z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Dzieci zapoznały się z różnorodnym księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczania, wysłuchały również wiersza W. Chotomskiej pt. „Tadek Niejadek”. Spotkanie było doskonałą okazją do promocji akcji czytelniczej „ Bajkowy Czytelnik” prowadzonej w Bibliotece.

6 czerwca zaprosiliśmy do Biblioteki starsze dzieci- IV klasę z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentu książki M. Lobe „Babcia na jabłoni” w wykonaniu Pani Agnieszki  Jaworskiej, absolwentki wydziału aktorskiego PWST w Krakowie.

Babcia na Jabłoni Miry Lobe znakomitej austriackiej pisarki porównywanej najczęściej z Astrid Lindgren, jest pełną wdzięku opowieścią o małym chłopcu i jego bardzo nietypowej babci.

Wyjątkowa interpretacja książki w wykonaniu zaproszonego gościa bardzo się podobała uczestnikom spotkania. Okazało się, że książka napisana prawie  60 lat temu ciągle się podoba i jest aktualna.

Czytajmy dzieciom bo czytanie daje moc! Rozwija wyobraźnię i zwiększa zasób słownictwa!

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content