Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Śladami legend o Krakowie

Spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką Ewą Stadtmüller

W dniu 20.05.2024r. Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła autorkę opowiadań, bajek, wierszy, scenariuszy teatralnych, książeczek o charakterze edukacyjnym dla dzieci – panią Ewę Stadtmüller.   

Maj jest miesiącem obfitującym w wydarzenia kulturalne. Spotkanie zorganizowane było w ramach promocji książek, czytelnictwa i bibliotek. Gościliśmy klasy drugie z Zespołu Szkół  Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Łącznie wzięło w nim udział 59 osób.

Autorka przybyła na spotkanie ze swoją tajemniczą torbą, w której oprócz książek, było wiele pacynek postaci z krakowskich legend. Bo właśnie legendy były głównym tematem  poniedziałkowego spotkania.  Pani Ewa zaangażowała najmłodszych czytelników we wspólną zabawę – lalki stały się pretekstem do opowieści o Krakowie. Najmłodsi podzieleni zostali na dwie grupy – piękne księżniczki (dziewczynki) i straszne smoki(chłopcy). Autorka wybierała chętne dzieci do identyfikacji bajkowych postaci, a reszta uczestników pomagała w opowiadaniu ich historii. Dzieci brały aktywny udział w zabawie. Nagrodą była książka „Kraków i okolice”, która wzbogaciła księgozbiór Oddziału  dla Dzieci i Młodzieży.                              
Podczas spotkania autorka opowiedziała też jak powstają jej książki oraz jak to się stało, że została pisarką.                             

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Stadtmüller za spotkanie.  Dziękujemy także wychowawcom klas drugich: pani Renacie Bieli,  Katarzynie Daniel i Jolancie Studnickiej za wspólną promocję czytelnictwa wśród dzieci. 

Kinga Porzycka

Podziel się:

Inne aktualności

Wyjazd studyjny do Cieszyna

23 maja bibliotekarze z Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział w spotkaniu bibliotekarzy powiatu wadowickiego. W tym roku Wadowicka Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd studyjny do bibliotek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Skip to content