Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

„Biblioteka- miejsce na czasie”

13 maja gościliśmy dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Dąbrówce.
Grupa dzieci siedzi

Była to ich pierwsza wizyta w naszej Bibliotece. Trwający w tym czasie Tydzień Bibliotek był doskonała okazją do odwiedzenia Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Dzieci, oglądając przygotowany pokaz zdjęć,  „odbyły podróż” po najpiękniejszych Bibliotekach w Polsce i na świecie.  Spotkanie było okazją  także do zapoznania się z księgozbiorem biblioteki, pracą bibliotekarza i zasadami wypożyczania książek. Temat wspólnej  pracy plastycznej malowanej kredą,  dotyczył ulubionych książek czytanych przez dzieci .

Dalsza część spotkania dotyczyła  Patrona Biblioteki- Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie poznali sylwetkę tego wielkiego artysty, wysłuchali również fragmentu z książki pt. „ Trochę bajki po Stanisławie Wyspiańskim”. Nawiązując do motywów roślinnych twórczości Wyspiańskiego, dzieci wykonały kolorowankę według wzoru.

Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Dziękujemy uczniom z Dąbrówki za wspólnie spędzony czas w naszej Bibliotece oraz zachęcamy do korzystania z jej  bogatych zbiorów. Czytelnikiem Biblioteki w Kalwarii każdy zostać może!

Podziel się:

Inne aktualności

Wyjazd studyjny do Cieszyna

23 maja bibliotekarze z Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział w spotkaniu bibliotekarzy powiatu wadowickiego. W tym roku Wadowicka Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd studyjny do bibliotek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Skip to content