Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

„ Biblioteka Przedszkolaka”- projekt dla najmłodszych czytelników

Zakończył się autorski projekt Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej „ Biblioteka Przedszkolaka”, realizowany w ramach inicjatyw Biblioteki po remoncie budynku przy al. Jana Pawła II
Dziewczynka i chłopiec w bibliotece

W okresie od stycznia do maja 2024 zorganizowaliśmy 10 spotkań dla dzieci klas „O” z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematyka spotkań nawiązywała do pór roku i obchodzonych w tym czasie świąt, m.in. Święta Wielkanocne, Dzień Ziemi, Tydzień Bibliotek. Zajęcia w styczniu o tematyce zimowej zostały przeprowadzone w wykorzystaniem czasopisma „ Świerszczyk”.  

Każde zajęcia to głośne czytanie wybranej lektury, wspólne zabawy, zagadki, quizy oraz praca manualno- plastyczna.  W czasie spotkania w lutym dzieci miały okazję zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai- teatrzykiem obrazkowym. Ta ciekawa forma prezentacji opowiadania bardzo podobała się dzieciom.

 

Dzisiaj biblioteka jest nie tylko miejscem, z którego odnosi się do domu wypożyczone książki, by tam przeczytać je w sprzyjających warunkach. Biblioteka to miejsce, które pełni nowe funkcje, znacznie bardziej różnorodne niż w tradycyjnym pojęciu. Dzieci poszukują miejsc, w których – niczym w domu – czuć się będą bezpiecznie i komfortowo, gdzie znajdą swój kąt, w którym można się pobawić, najlepiej w towarzystwie rówieśników, w którym jest coś ciekawego do zrobienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas w Bibliotece. Mamy nadzieję, że zaowocuje on nie tylko pozyskaniem nowych, młodych czytelników, ale także postrzeganiem Biblioteki jako ważnego i interesującego miejsca w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podziel się:

Inne aktualności

Spotkanie autorskie w Tygodniu Bibliotek !

Maj tradycyjnie jest miesiącem poświęconym literaturze, czytelnictwu i bibliotekom. W tym okresie Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje spotkania dla różnych grup odbiorców.

Skip to content