Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Przedszkolaki na START!

17 stycznia 2024 rozpoczął się cykl zajęć dla przedszkolaków „ Biblioteka Przedszkolaka”.

Jest to autorski  projekt Biblioteki adresowany do uczniów klas 0 z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Planujemy cykl 10 spotkań tematycznych w terminie styczeń- czerwiec 2024 r.  Tematyka zajęć będzie nawiązywać do aktualnych pór roku, a także do świąt kalendarzowych. Część zajęć zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem czasopisma dla dzieci „ Świerszczyk”.

Głośne czytanie połączone zostanie z zajęciami manualno- plastycznymi, ruchowymi, wspólnymi zabawami oraz zajęciami na wolnym powietrzu.

Zajęcia realizowane będą w ramach inicjatyw społecznych po remoncie budynku Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej.


Praca z dziećmi od najmłodszych lat, wspólna zabawa, głośne czytanie, kreatywne spędzanie czasu – mają na celu przede wszystkim ukazanie dzieciom biblioteki jako miejsca przyjaznego, kolorowego, bezpiecznego, pełnego rówieśników podzielających ich zainteresowania oraz życzliwych i pomocnych  bibliotekarzy. Miejsca, w którym odnaleźć można tysiące światów zaczarowanych w książkach.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas w Bibliotece zaowocuje kształtowaniem nawyków czytelniczych u dzieci już od najmłodszych lat.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I spotkania „ Tańczy, wiruje, zasypuje- różne oblicza śniegu”.

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content