Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Siostra Izabela-niezłomna zakonnica

Dr Anna Mandrela Gościem w kalwaryjskiej Bibliotece Publicznej

W roku jubileuszu 75 – lecia Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowaliśmy dla Czytelników wyzwanie. Wszystkie osoby, które od stycznia do końca wakacji wypożyczyły co najmniej 75 książek otrzymały zaproszenie na spotkanie ze Specjalnym Gościem Biblioteki. W tym roku będzie to dr. Anna Mandrela.

Laureatów, członków DKK dla dorosłych, działających w naszej Bibliotece oraz wszystkich zainteresowanych lokalną historię zapraszamy w czwartek 19 października do Biblioteki.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 „ Niezłomna zakonnica siostra Izabela ” to najnowsza książka dr Anny Mandreli, poświęcona martyrologii s. Izabeli (Zofii Łuszczkiewicz). Jej losy to historia pierwszych lat Polski Ludowej i dramat Kościoła katolickiego . Szeroko rozwinięte represje i zbrodnie komunistyczne, bogato udokumentowane, obrazujące proces zniewolenia i brutalnej wymiany elit intelektualnych z polskich na komunistyczne.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorstwa dr Anny Mandreli.

 

Anna Mandrela, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Od kilku lat zajmuje się również historią nieznanych polskich bohaterów.

Do czerwca 2021 r. prowadziła autorskie programy na kanale Media Narodowe na Youtube, w tym cykl edukacyjny ,,Czerwony Terror”, w którym opowiadała o prześladowaniach Kościoła przez komunizm. Obecnie prowadzi swój własny kanał na Youtube oraz na platformie Ban Bay ,,Ryngraf TV”, gdzie publikuje programy z zakresu filozofii, teologii, historii. Stara się również walczyć z zakłamywaniem polskiej historii. Wraz z ,,Komitetem 14 Czerwca” od kilku lat podejmuje działania mające na celu godne upamiętnienie Polaków pomordowanych w Auschwitz. Publikowała w ,,Do Rzeczy”, kwartalniku ,,Wyklęci”, ,,W sieci historii”, ,,Magna Polonia”. Była gościem wielu telewizji internetowych. 

Prowadzi prelekcje dla młodzieży o bohaterskiej postawie rtm. Witolda Pileckiego.

Pochodzi z Katowic  i losy Górnego Śląska są jej bardzo bliskie. Od kilku lat pomaga w rozwoju niepublicznego katolickiego przedszkola w Siemianowicach Śląskich ,,Przedszkole Aniołów”.

Obecnie koordynuje projekt budowy i rozwoju studia nagraniowego w Katowicach dla niezależnych telewizji internetowych. 

Jest autorką kilku publikacji książkowych: ,,Kościół katolicki wobec buddyzmu” (2018) ,,Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin” (rozprawa doktorska) (2018) ,,Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” (2019) ,,Kto zdradził Witolda Pileckiego?” (2019) ,,Zakonnica niezłomna. Siostra Izabela” (2023). 

 

 

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content