Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci- nowa edycja

We wrześniu rozpoczęliśmy kolejną edycję Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W tym roku do udziału zaprosiliśmy grupę przedszkolaków, 5-6 latków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Lekturą pierwszego spotkania była książka Joanny Papuzińskiej pt.
„ Macierzanek”.  To bajeczka dla najmłodszych, opowiadająca o leśnym skrzacie, który niesie pomoc wszystkim potrzebującym mieszkańcom lasu. Bo z tego Macierzanka to leśny lekarz, leśny aptekarz, leśne pogotowie ratunkowe, a nawet i coś więcej.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania o przygodach  leśnego krasnala. Pozytywna historia z morałem daje dzieciom świetną rozrywkę oraz tłumaczy świat. Rozmawialiśmy z dziećmi o przyjaźni, o sensie pomagania innym oraz o tym dlaczego warto być dobrym człowiekiem.

Druga część spotkania to zajęcia manulano- plastyczne. Uczestnicy wykonali czapkę Macierzanka i przyozdobiły ją według własnego pomysłu. W kolorowych krasnalowych czapkach zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.

Anna Bogunia

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania.

Podziel się:

Inne aktualności

Spotkanie autorskie w Tygodniu Bibliotek !

Maj tradycyjnie jest miesiącem poświęconym literaturze, czytelnictwu i bibliotekom. W tym okresie Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje spotkania dla różnych grup odbiorców.

Skip to content