Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Każdy może zostać SuperCzytelnikiem!

28 września w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Jubileuszowej akcji czytelniczej „ SuperCzytelnik 2023” trwającej od marca do sierpnia

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci, promocja Biblioteki i jej zadań oraz zachęcenie do częstego jej odwiedzania. Zadaniem uczestników było regularne odwiedzanie  biblioteki i zebranie 12  naklejek na specjalnym karnecie konkursowym.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, karnety odebrało aż 100 czytelników- uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Bardzo cieszy nas, że aż tyle dzieci i młodzieży odpowiedziała na nasze zaproszenie do udziału w tej Jubileuszowej akcji. Jubileuszowej- ponieważ nasza biblioteka w tym roku obchodzi 75- lecie swojej działalności. Jest to już II Edycja tego konkursu.

Mamy 36 Laueratów konkursu- SuperCzytelników 2023 ze szkół podstawowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Brodów, Leńcz, Zarzyc Wielkich, Przytkowic i Stanisławiwa Dolnym.

Dodatkowo wyłonionych zostało 5 MegaCzytelników, którzy w czasie trwania konkursu wypożyczyli największą ilość książek.

Tytuł MegaCzytelnika oraz nagrodę książkową  otrzymali:

Andrzej Kądziołka-  118 książek

Alan Kwiatek- 110 książek

Weronika Dyrga- 106 książek

Franciszek Dyrga- 105 książek

Maja Penkala- 103 książki

 

Serdecznie gratulujemy.

 

Nagrodą dla wszystkich SuperCzytelników było spotkanie autorskie ze specjalnym gościem Biblioteki w dniu 28 września. Gościliśmy Panią Ewę Stadtmuller, pisarkę z Krakowa, autorkę ponad 100 książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend.

Spotkanie z Panią Ewą upływało w bardzo radosnej atmosferze. Autorka opowiadała o swoich książkach oraz pasji do pisania. Przygotowała dla dzieci konkursy oraz zagadki, nawiązała dialog z uczestnikami spotkania. Dzieci chętnie zadawały pytania i wspólnie z Panią Stadtmuller wymyślały wierszyki o zwierzątkach. Była także okazja do zakupu książki autorki i otrzymania autografu.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim laureatom konkursu za przybycie na spotkanie. Dziękujemy także Paniom z Bibliotek szkolnych za pomoc w promocji i przeprowadzenie konkursu.

Wszystkim Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Anna Bogunia

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content