Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Nowe książki w Bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023. Kwota dofinansowania dla naszej Biblioteki wynosi 16 153,00 zł.

Złożony przez Bibliotekę wniosek został zaakceptowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co uprawniło nas do otrzymania dofinansowania,
 w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.


Tegoroczna kwota dofinansowania dla naszej Biblioteki to 16 153,00 zł, przy wkładzie własnym 30 000 zł.


Podobnie jak w latach poprzednich zakup książek, głównie nowości wydawniczych, zarówno w wersji papierowej, audiobooków jak i elektronicznej, realizowany będzie do końca listopada.
Dzięki dotacji pozyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zadania:
 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków  i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz. 2.0”
oraz własnym środkom budżetowym, Biblioteka wzbogaci swój księgozbiór o kolejne tysiące nowych książek.
Czytelnicy będą mieli możliwość wyboru spośród najnowszych tytułów ukazujących się na rynku księgarskim.


Już dziś zapraszamy do śledzenia naszej oferty bibliotecznej na stronie internetowej,  a także bezpośrednio w Bibliotece.
 Zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, również tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić Biblioteki, dorosłych, młodzież i dzieci.


 Zachęcamy, bo warto!

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content