Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

„Urodziny Biblioteki ze Stanisławem Wyspiańskim”

Rozpoczynamy cykl zajęć dla dzieci i młodzieży na 75-lecie Biblioteki Publicznej!
Portret Stanisława Wyspiańskiego

W tym roku Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej obchodzi Jubileusz 75- lat. Jest to okazja, aby przybliżyć młodym czytelnikom postać Stanisława Wyspiańskiego- patrona kalwaryjskiej Biblioteki.

Wszystkie dzieci w wieku 9-13 lat, które spędzają wakacje w mieście zapraszamy na spotkanie „ Urodziny Biblioteki ze Stanisławem Wyspiańskim”, które odbędzie się 18 lipca 2023 roku, ( wtorek) o godz. 10.00. W programie , m.in. zabawa plastyczna inspirowana twórczością artysty.


Zapisy przyjmowane są do dnia 17.07. 2023r., osobiście lub telefonicznie 338766429. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cykl zajęć o Wyspiańskim rozpoczęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przedszkolaki poznały sylwetkę artysty oraz wysłuchały fragmentu książki pt. „ Trochę Bajki o Stanisławie Wyspiańskim”. Kolorowały również motywy roślinne zaczerpnięte z twórczości Wyspiańskiego.

Kolejne spotkania poświęcone patronowi Biblioteki planowane są w nowym roku szkolnym.


Zachęcamy do wzięcia udziału i poznania sylwetki Stanisława Wyspiańskiego i jego związków z miastem Kalwaria Zebrzydowska!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z przedszkolakami.

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content