Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbył się w dniach 1–7 czerwca 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.
Kobieta w kolorowej sukience siedzi na różowym fotelu i czyta. W tle regały z książkami

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. OTCD jest obchodzony w setkach placówek bibliotecznych, wychowawczych i oświatowych w całym kraju. 

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej jak co roku włączyła się w obchody Tygodnia Czytania Dzieciom.

Inspirując się tegorocznym hasłem „ Książka jest jak ogród” zaprosiliśmy dzieci do czytania na wolnym powietrzu. 5 czerwca w godzinach popołudniowych na placu zabaw obok Biblioteki  czytaliśmy zgromadzonym dzieciom klasykę wierszy polskich dla dzieci: Lokomotywę, Kaczkę Dziwaczkę i Na straganie. Czytanie zakończyliśmy czytaniem Rzepki, zapraszając do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

6 czerwca zaprosiliśmy do Biblioteki uczniów klas III z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima.  Motywem przewodnim tego dnia była twórczość Astrid Lindgren. Było to okazją do zapoznania dzieci z jedną z bohaterek książek tej pisarki, Pippi Pończoszanką. Fragment książki  o przeprowadzce Pippi do Wilii Śmiesznotki przeczytała Pani Jolanta Paluchowska- Pępek.

Z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom, także w Filiach Biblioteki Publicznej w Brodach, Leńczach i Przytkowicach zorganizowano spotkania dla dzieci, na których czytano wybrane teksty- wiersze i fragmenty książek.

Tydzień Czytania Dzieciom to okazja do czytania książek, które szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi.  

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content