Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Tydzień Bibliotek 2023

,,Moja ,Twoja, Nasza - Biblioteka"
Małe dzieci- przedszkolaki siedzą na drewnianych schodkach i oglądają książki

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji.

W  dniach od 8-15 maja 2023 roku obchodziliśmy jubileuszową XX edycję ogólnopolskiej akcji. Hasło tegorocznej edycji brzmiało ,,Moja ,Twoja ,Nasza – Biblioteka”.   

                                          
Biblioteka w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała spotkania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W programie znalazły się zajęcia dla klas I z Zespołu Szkół Nr 1  im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej –  ,,Poznajemy Bibliotekę”oraz zajęcia z przedszkolakami z Zespołu Szkół Nr 1,dzieci poznały historię o ,,Tadku Niejadku”. Odbyło się również spotkanie z autorką opowieści o Krasnalu Dolibuku , Panią Dominiką Zarębą oraz ilustratorką książki Panią Celiną Kędzierą. Tydzień Bibliotek zakończyło spotkanie z Panem Andrzejem Bogunią – Paczyńskim zatytułowane ,,Wojciech Kossak – nieznany”.                       
W spotkaniach łącznie wzięło udział 146 uczestników.

Wszystkim zaproszonym gościom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Tygodniu Bibliotek i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Tygodnia Bibliotek 2023

Podziel się:

Inne aktualności

Skip to content