Al. Jana Pawła II 24, Kalwaria Zebrzydowska

biuro@biblioteka.kalwaria.pl

Małopolskie Dni Książki ” Książka i Róża”

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięła udział w Małopolskich Dniach Książki
Czerwona róża na białym tle, na środku napis Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

W Małopolskich Dniach  Książki rokrocznie biorą udział biblioteki i inne instytucje kultury z całego regionu, organizując  wiele imprez związanych z książką i promocją czytelnictwa.

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej włączyła się we wspólne świętowanie.

Z tej okazji Czytelnicy odwiedzający Wypożyczalnię dla Dorosłych otrzymali upominek- czerwoną różę , która jest symbolem Małopolskich Dni Książki oraz zakładki z różanym motywem.

Przygotowaliśmy także niespodziankę dla najmłodszych. Na  Czytelników Oddziału dla Dzieci  i Młodzieży czekały okolicznościowe zakładki przygotowane specjalnie na tę okazję,  do samodzielnego kolorowania.

W piątek , 21 kwietnia, w godzinach popołudniowych gościliśmy w Bibliotece 4 Drużynę Harcerską „Granit”  z Brodów z harcmistrzem  Iwoną Niedźwiedź.


Część harcerzy była w Bibliotece Publicznej po raz pierwszy, dlatego przygotowaliśmy prezentację multimedialną o naszej działalności i  najważniejszych wydarzeniach : powstaniu Biblioteki, nadaniu  imienia Stanisława Wyspiańskiego oraz projektach i spotkaniach dla dzieci i młodzieży, które realizujemy. Atrakcją spotkania były warsztaty rękodzielnicze- każdy mógł wykonać własnoręcznie różę z krepiny.

W poniedziałek, 24 b.m. w Bibliotece gościliśmy historyka Andrzeja Bogunię- Paczyńskiego, dokumentalistę i dziennikarza, autora wieku publikacji o tematyce historycznej, opracowań biograficznych, projektów teatralnych oraz wystaw.


Tematem spotkania był Wojciecha Kossak, jako wielki miłośnik automobilizmu.
Na podstawie „Wspomnień”, „Listów do żony i przyjaciół” oraz wybranych utworów i materiałów archiwalnych Gość w niezwykle barwny sposób przedstawił postać  Kossaka, znanego i cenionego malarza, cieszącego się uznaniem europejskich elit.  Prelekcję uzupełnił  bogaty materiał ilustracyjny i fotograficzny w postaci prezentacji multimedialnej.


Na drugą część opowieści o Wojciechu Kossaku zapraszamy 15 maja o godz. 16.00.

Temat spotkania: „Austinem na Wielką Wojnę (1914-1918)”.

Poniżej Galeria z tegorocznych Małopolskich Dni Książki w Bibliotece

Aktualności z projektu

Podziel się:

Inne aktualności

Wyjazd studyjny do Cieszyna

23 maja bibliotekarze z Kalwarii Zebrzydowskiej wzięli udział w spotkaniu bibliotekarzy powiatu wadowickiego. W tym roku Wadowicka Biblioteka Publiczna zorganizowała wyjazd studyjny do bibliotek w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Skip to content