Kategorie

Filia Leńcze

 

       Filia biblioteki w Leńczach działa od 1962 roku. W minionych latach filia zmieniała pomieszczenie kilka razy. Obecnie zajmuje pomieszczenie w budynku „ Agronomówki”. Księgozbiór biblioteki liczy 6677 woluminów. Filia oferuje kanon literatury pięknej, duży wybór literatury dla dzieci, lektury szkolne, a od 2010 r. bezpłatny dostęp do Internetu.

 

Filia czynna jest dwa razy w tygodniu:

 

Poniedziałek        730-1530

Wtorek              900-1500        Biblioteka aktywnie współpracuje ze szkoła w Leńczach, organizując imprezy dla uczniów, tj. konkursy, głośne czytanie, lekcje biblioteczne. Od roku 2009 filia organizuje w czasie wakacji zajęcia dla najmłodszych.

 

Filię prowadzi  Pani Renata Żak- bibliotekarz

 

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu!

_______________________________________________________________

 

Rok 2021


Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej Filia w Leńczach od czerwca 2021 roku  jest otwarta dla czytelników, a od września wznawia zajęcia dla dzieci i młodzieży po okresie zamknięcia w czasie pandemii.

Zapraszamy czytelników do korzystanie z ciekawej oferty książek zarówno dla dzieci i dorosłych. Biblioteka zakupiła nowości książkowe z dotacji budżetowej oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy, nawet najbardziej wymagający czytelnik znajdzie coś dla siebie.

 

Proponujemy dla najmłodszych ogólnopolską akcję czytelniczą ''Mała Książka Wielki Człowiek'' dla dzieci urodzonych w latach 2015 - 2018- bezpłatna wyprawka czytelnicza.

Kontynuujemy cykl zajęć z bajkoterapii dla klasy I Szkoły Podstawowej- zajęcia "Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek"- poprzez głośne czytanie odpowiednio dobranych bajek dziecko  lepiej zrozumie  swe uczucia, przestaje czuć się samotne.

 

 "Czytanie na zawołanie'' - o tym, jak ważne jest zainteresowanie najmłodszych książką i słowem pisanym w współczesnym świecie wiemy doskonale. Żeby to zainteresowanie było skuteczne, wystarczy ciekawy pomysł i pasjonująca lektura  która sprawi, że najmłodsi na długo zapamiętają takie spotkania.


Zaczytana klasa!

        Wspólna promocja czytelnictwa w ramach współpracy Filii Biblioteki Publicznej w Leńczach i Zespołu Szkół nr 6 .

      W ramach współpracy Biblioteki Publicznej i klasy III Szkoły Podstawowej z Leńcz przeprowadzono cykl spotkań które miały na celu promocję księgozbioru oraz popularyzację czytelnictwa wśród uczniów. W działaniach tych były propagowane nowości wydawnicze zakupione przez Bibliotekę Publiczną zarówno ze środków finansowych własnych, jak również z Programu ‘’Zakup nowości wydawniczych do bibliotek’’ MKiDN .


    Cykl wydarzeń czytelniczych rozpoczęło spotkanie na którym dzieci poznały bibliotekę i książki odpowiednie dla ich wieku. Na kolejnych spotkaniach, nie tylko wypożyczano ale również wspólnie czytaliśmy fragmenty książek, które dzieci polecały swoim kolegom.


    Spotkania rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku i będą trwać do czerwca 2019 roku. Najbardziej aktywni czytelnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Osobą, która bardzo się zaangażowała i zachęcała dzieci do odwiedzin w Bibliotece, nie tylko w czasie lekcji to pani Teresa Łyczak ,wychowawczyni klasy III, której dziękuję za dotychczasową współprace.

_____________________________________________________________________________

 

Dzieci kochają książki!

 

        Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej filia w Leńczach z okazji 70 rocznicy powstania Biblioteki zorganizowała akcję czytelniczą dla najmłodszych czytelników pod hasłem ''Pluszowy Przyjaciel czeka na Ciebie...

    

      Akcja miała na celu zachęcić najmłodszych czytelników do świadomego korzystania ze zbiorów naszej biblioteki i pozyskanie nowych czytelników. Biblioteka jest z pewnością dobrym miejscem do rozwijania własnych zainteresowań , warto zatem poświęcić dziecku czas, uwagę i wykształcić nawyk korzystania z biblioteki, która daje mnóstwo różnych możliwości rozwoju dzieciom . Przede wszystkim daje możliwość nawiązywania kontaktu z rówieśnikami.

   

      Dzieci systematycznie odwiedzały bibliotekę i zbierały pieczątki na specjalnie przygotowanych zakładkach, Nagrodą było zabranie na własność pluszaka. Chcemy aby nasze pluszaki odnalazły swój dom i stały się dla każdego dziecka powiernikiem dziecięcych tajemnic.

 

   Akcja rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku i nadal trwa, planujemy zakończenie i podsumowanie w maju 2019 roku. Wstępna analiza najbardziej popularnych książek, które najczęściej były pożyczane przez uczestników akcji to bohaterowie dziecięcych bajek: żółw Franklin, krecik, piesek Reksio, smerfy, miś Kubuś Puchatek, świnka Pepa oraz inne krótkie bajeczki.

  

  Dotychczas w akcji wzięło udział 30 czytelników, zapraszamy nowe osoby do wzięcia w niej udziału Pluszaki czekają na Ciebie!

 

_____________________________________________________________________

 

XVII Ogólnopolski  Tydzień Czytania Dzieciom

 

           Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej , filia w Leńczach włączyła się kolejny raz w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  organizowany przez Fundację XXIABC.

 

       W tej edycji projektu wzięła udział klasa VI Szkoły Podstawowej z Leńcz. Uczniowie  wysłuchali opowiadania Grażyny Bąkiewicz’’ Pietrkowe buty’’ z książki  pt. Walko o wolność. Lekturę czytała uczennica klasy VII Kinga Bednarz. Pięknie zaprezentowany utwór przeniósł dzieci w świat XIX- wiecznej Warszawy, w  czasy Powstania Listopadowego. Wybór lektury nie był przypadkowy, nawiązuje do obchodzonej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Spotkanie było świetną okazją nie tylko do popularyzacji czytelnictwa, ale przede wszystkim lekcją historii, motywującą młodych ludzi do  pogłębiania wiedzy o naszej Ojczyźnie

 ______________________________________________________________________________

Bajkoterapia w Bibliotece w Leńczach

 

        Już po raz trzeci filia BP w Leńczach zorganizowała  biblioterapeutyczne dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej z ZS nr. 6 w Leńczach. W ramach bajkoterapii dzieci uczestniczyły w siedmiu spotkaniach, na których  wspólnie czytano odpowiednio dobrane bajki. Ważnym elementem spotkań były również  zabawy ruchowe i plastyczne.

 

      Bajkoterapia- odmiana biblioterapii, jest szczególnie polecana do pracy z dziećmi zaczynającymi naukę w szkole.dzięki czytaniu mały człowiek uczy się jak radzić sobie w życiu, zdobywa wiedzę o sobie i swoich emocjach. Książka pozwala pokonać trudności we wchodzeniu w nowy etap w życiu dziecka.

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Zabawki naszych rodziców''

 

        Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego -filia w Leńczach wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach zorganizowały akcję zbierania starych zabawek, które pozostały gdzieś w zakamarkach naszych domów. W ten sposób powstała sentymentalna wystawa ''Zabawki naszych rodziców''

       Wielu dzisiejszym rodzicom, babciom, łza kręci się w oku na widok tych skarbów i żałują, że ich dzieci, wnuki nie znają takich wspaniałości. Postanowiliśmy przybliżyć naszym najmłodszym historię niejednej mamy, babci i pokazać jak wyglądał ich świat dzieciństwa, tak inny od dzisiejszego. Mamy nadzieję że stare zabawki wraz ze wspomnieniami nigdy nie pójdą  w zapomnienie.

Wystawę można oglądać w Szkole w Leńczach

_____________________________________________________________________


"Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek"-
 zakończenie  cyklu zajęć

 

            Od października  2016 do maja 2017 roku Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia Biblioteczna w Leńczach zrealizowała  nowy cykl zajęć  dla najmłodszych " Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek".

Korzystając z  baśni i bajek terapeutycznych przeprowadzono 11 spotkań dla uczniów klas I ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz ZS nr 6 w Leńczach.

Bajka terapeutyczna to krótkie opowiadanie z morałem tworzone dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. W opowiadaniach tych świat jest widziany z dziecięcej perspektywy. Ich głównym zadaniem jest przezwyciężanie i redukowanie lęku u dzieci. Bajki terapeutyczne pomagają bohaterowi znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil życia. Zazwyczaj bohaterami bajek terapeutycznych są małe zwierzątka, dzieci lub zabawki, z którymi czytelnik może się identyfikować. Ważną cechą tej literatury jest „czarodziejskość”. Ona bowiem sprawia, że spełniają się marzenia. Odbiorca odnosi wrażenie, że sprawuje kontrolę nad wydarzeniami, szczególnie jeśli słucha tego samego utworu jednokrotnie.

            Prowadząc warsztaty biblioterapeutyczne w naszej bibliotece, korzystaliśmy  ze zbioru bajek biblioterapeutycznych pt. :- ''Bajkoterapia czyli bajki- pomagajki dla małych i dużych''.

Spotkania z dziećmi były okazją do rozmowy, zabawy czy wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, brak akceptacji przez grupę, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, rywalizacja z rodzeństwem, asertywność, bezpieczeństwo w domu.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, dyskutowały na poruszane tematy, zadawały pytania oraz wspólnie się bawiły.

Poprzez głośne czytanie bajek terapeutycznych dzieci zaczynają lepiej rozumieć swe uczucia, lepiej rozumieć świat w którym żyją, przestają czuć się samotne.

 

Dziękujemy za współpracę w realizacji projektu wychowawcom: Pani Katarzynie Daniel, Pani Jolancie Studnickiej i Pani Teresie Łyczak.

 

Anna Bogunia

Renata Żak

 _____________________________________________________________________________________

 

Lekcja historii w Filii Biblioteki Publicznej w Leńczach

 

          W poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r. w filii Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego w Leńczach odbyła się ''Lekcja historii'' poświęcona pamięci deportowanych Polaków do  Rosji, na Syberię i do Kazachstanu. 77 lata temu funkcjonariusze NKWD rozpoczęli pierwszy etap wywózek mieszkańców Wschodnich terenów Rzeczpospolitej.
Wysiedlani mieszkańcy  byli często zaskakiwani przez Sowietów w nocy lub o świcie, a następnie zmuszani do jak najszybszego spakowania najpotrzebniejszych rzeczy i prowiantu. Deportowanych, często całe rodziny, kierowano na dworzec kolejowy, na którym oczekiwały już nieocieplane wagony. Panujące w nich przepełnienie, chłód, fatalne warunki sanitarne oraz niedostatek wody pitnej, wpływały na dużą śmiertelność już w czasie trwającego wiele tygodni transportu.

Książka pt.’’ Sybiraczka’’, na podstawie której zostały przygotowane spotkania to wspomnienia pani Zofii Szackiej- Niewiadomskiej, ośmioletniej dziewczynki deportowanej wraz z rodziną 10.02.1940 na Syberię, a potem do Kazachstanu. Tam przeżyła aresztowanie rodziców, dom dziecka, rusyfikację, psychiczne i fizyczne cierpienia, głód. Po siedmiu latach cudem wróciła do Polski. Książka jest autentycznym zapisem tych wydarzeń.     

 

           W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy I Gimnazjum Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach. Pierwszym punktem  lekcji była prezentacja multimedialna o dzisiejszym Kazachstanie i film „Sybiraczka-deportacja 10.02.1940.’’

          Następnie wspólnie czytaliśmy wybrane fragmenty książki.  Na zakończenie spotkania uczennica przeczytała  Balladę zesłańców, anonimowy utwór powstały w 1940 roku podczas deportacji. Ballada dodawała otuchy Polakom w tych strasznych chwilach.

     Ciekawe spotkanie pokazujące dzisiejszej młodzieży jak trudne do wyobrażenia były przeżycia ocalałych osób z tego bolesnego okresu. Spróbujmy zachować je od zapomnienia…

________________________________________________________________________

 

Współpraca Filii Biblioteki Publicznej w Leńczach ze Świetlicą Środowiskową

     Od kilku lat Biblioteka Publiczna im. St. Wyspiańskiego Filia w Leńczach współpracuje z Świetlicą Środowiskową.    Wspólnie, organizujemy różne imprezy okolicznościowe, zapewniając ciekawie spędzony  czas .

    Cyklicznie odbywają się zajęcia  na których dzieci poprzez wspólne czytanie i wyrażanie swoich myśli pokonują bariery związane z nauką w szkole oraz w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi . Uczniowie chętnie współpracują również z biblioteką poprzez doraźne prace porządkowe, pomagają w segregowaniu i układaniu  książek ,bardzo to lubią. 
    Proponujemy  lektury potrzebne na zajęcia w szkole, pomoce edukacyjne, oraz
książki o tematyce młodzieżowej. Zachęcamy do korzystania ze słowników i encyklopedii, .    

     W roku 2016 Biblioteka zorganizowała cykl spotkań pod tytułem ''Poznajmy się lepiej''. Projekt ten polega na głośnym czytaniu przez bibliotekarza wybranej wspólnie z panią prowadzącą Świetlicę książki.  Obcowanie z książką jest   lubianą przez dzieci metodą pozwalającą zainteresować je tematami trudnymi.  Pokochanie książek jest  najlepszą drogą do poznawania świata. Mamy nadzieję, że dla wielu nasza biblioteka jest portem z którego mogą wyruszyć pełną przygód podróż

__________________________________________________________________________________________________

 

Dnia 13.12.2016 r. o godzinie 16.00 w Świetlicy Środowiskowej w Leńczach odbyło się przedstawienie pt.:Listy do Świętego Mikołaja”.

              Przedstawienie zostało przygotowane przez 17uczniów Zespołu Szkół nr 6 biorących  udział w zajęciach Świetlicy Środowiskowej pod kierownictwem Wychowawczyni Pani Katarzyny Komorowskiej, we współpracy z Filią Biblioteki Publicznej w Leńczach. 
Zostali także zaproszeni Goście Specjalni:   Burmistrz Miasta i  Gminy Pan dr hab. inż. Augustyn Ormanty, Sołtys Leńcz Pani mgr Jolanta Krzeszowska- Mirocha, Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach Pani mgr Stanisława Czarniak, Kierownik Referatu Promocji Pani mgr Małgorzata Dybek oraz rodzice dzieci. Po przedstawieniu każdy z gości otrzymał przygotowane przez wychowanków Świetlicy upominki, następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Przedstawienie miało na celu przypomnienie, że najpiękniejszym prezentem w Święta Bożego Narodzenia jest czas wspólnie spędzony z bliskimi.

 

Wychowawczyni Świetlicy Środowiskowej  w Leńczach mgr Katarzyna Komorowska

 Renata Żak - bibliotekarz

***********************************************************************************

Pluszowe misie świętują

 

          We wtorek 18.10.2016 r. uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej z Leńcz odwiedzili filię  Biblioteki Publicznej im. St. Wyspiańskiego w  Leńczach, aby poznać historię najsłynniejszej  zabawki na świecie, czyli pluszowego misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie.

 

         25 Listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia- tego puchatego do przytulania. Dzieci poznały historię święta już teraz. Poznały również inne znane misie; Misia Uszatka, Misia Colargola, nie zabrakło chyba najbardziej znanego misia Kubusia Puchatka. Święto to jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki , wspólnie przeczytaliśmy fragmenty książki A. A. Milne pt. Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka.

         Spotkanie było okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.

 

__________________________________________________________________________________________

 

4.06.2016r. w Bibliotece w Leńczach  odbyło się zakończenie konkursu czytelniczego "Najbardziej zaczytana klasa 2016’’
       Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III, IV, V Szkoły Podstawowej w Leńczach. Kryterium według.którego wyłoniono zwycięzką klasę była ilość wypożyczonych książek i systematyczne odwiedziny w bibliotece. Czas trwania konkursu to marzec, kwiecień i maj 2016.

     Zwycięzcą  okazała się klasa III  , która wypożyczyła najwięcej książek  Zgodnie z regulaminem klasa została nagrodzona Wielkim koszem słodyczy, który został ufundowany przez właściciela sklepu Pablo pana Pawła Górnego w Leńczach.


Nagrodzonej Klasie serdecznie gratulujemy Zaszczytnego Tytułu!

 

___________________________________________________

         24.05. 2016 w Bibliotece w Leńczach odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Projektu  "Czytanie drogą do chrześcijańskiej edukacji’’. Celem Projektu było przybliżenie dzieciom postaci świętych i błogosławionych, historii kościoła parafialnego, poznanie zabytków sztuki sakralnej. Akcja głośnego czytania i dyskusje które trwały przy okazji Projektu były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni u dzieci, doskonalenia wiedzy nie tylko chrześcijańskiej , wpisały się również w 1050 Rocznice Obchodów  Chrztu Polski.  W projekcie brała udział klasa III ze Szkoły Podstawowej w  Leńczach z wychowawczynią  Panią Beatą Pająk.

        Projekt rozpoczął się 29.09 2015 w Dniu "Głośnego Czytania w Bibliotece’’ i trwał aż do dzisiaj. W Projekcie uczestniczył ksiądz proboszcz Parafii Leńcze Bohdan Ciołczyk.  Na każdym spotkaniu ksiądz proboszcz czytał dzieciom o Świętych i Błogosławionych z Książki pt.’’ Polscy Patroni’’ z cyklu „”Kocham Polskę’’. Spotkania odbywały się w Bibliotece i i w  Kościele Parafialnym. Dzieci poznały  historię  Kościoła w Leńczach oglądając zabytki  w naszym Kościele, między innymi  witraże przedstawiające sylwetki niektórych świętych. Witraże stały się inspiracją do samodzielnego malowania na szkle.

Na pamiątkę wspólnych spotkań dzieci otrzymały dyplomy i książki z Projektu.

____________________________________________________________________


W maju 2016 w trakcie trwania ''Tygodnia Bibliotek'' w bibliotece w Leńczach odbywały się ciekawe imprezy związane z książką.

- lekcje biblioteczne,wystawa nowości bibliotecznych pod hasłem ''Książka przyjaciel na całe życie!'' oraz Kiermasz książek i zabawek.Dużą popularnością cieszył się kiermasz książki- „second hand”- Książka za Książkę. Za symboliczną złotówkę, czyli dodatkową kwotę na rzecz biblioteki można było zaopatrzyć się w używane ,

ale ciekawe tytuły, można było również wymienić się zabawkami. Były spotkania młodszych i starszych czytelników biblioteki, zrodziły się nowe pomysły przyjemnego spędzenia wolnego czasu  Zapraszamy!

 

___________________________________________________________________________________

 

 

        W ramach akcji promującej Młode Talenty Biblioteka Publiczna im. Stanisława  Wyspiańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej postawiła sobie za zadanie wyszukiwanie, zachęcanie i udostępnianie młodym czytelnikom  swoich zasobów aby rozwijali swoje zdolności i zainteresowania.

         W dniu 10.10.2013r. w filii bibliotecznej w Leńczach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach
„ Klubu Młodego Redaktora”
z czytelniczkami Karoliną i Emilią Kowalską, które samodzielnie redagują i wydają gazetkę „ Świat dookoła nas”.   Gościem spotkania była Pani Edyta Łepkowska, dziennikarz „ Kroniki Beskidzkiej”, która przeprowadziła
z młodymi redaktorkami wywiad.

Zachęcamy wszystkich  do odwiedzin w  bibliotece

________________________________________________________________________________________

            12.11.2013r. w filii bibliotecznej w Leńczach, odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji
"Promujemy młode talenty", gościem biblioteki była uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Leńczach, Kinga Bednarz. Kinga pisze ciekawe opowiadania i powieści dla dla dzieci, sama wymysla bohaterów, fabułę, barwnie przelewając historyjki na papier. Samodzielnie wydaje je domowym sposobem. Przeczytaliśmy przygody Córki Pikin - są super! Zachęcamy do dalszej literackiej pracy. W spotkaniu uczestniczyła również dziennikarka Kroniki Beskidzkiej , Pani Edyta Łepkowska, która przeprowadziła z Kingą wywiad.

 

 

________________________________________________________________________________________

 

Zajęcia wakacyjne „ Lipiec 2013”

 

             Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Filia Leńcze tradycyjnie zorganizowała dla najmłodszych zajęcia wakacyjne. Zajęcia odbywały się w bibliotece, we współpracy ze świetlicą środowiskową. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych  , ruchowych. Głównym tematem było stworzenie „ Kamiennego ZOO”. Dzieci wykonywały z kamyków, muszelek zwierzątka wedle własnej fantazji tworząc ciekawe kompozycje.
               Bawiliśmy się świetnie i miło.

 

________________________________________________________________________

            W maju 2013r.  w biblioteka w Leńczach zorganizowała w ramach „ Majowych Dni Książki” akcję pod hasłem „ Zabierz Książkę do domu”. Dużą popularnością cieszył się kiermasz książki- „second hand”- Książka za Książkę. Za symboliczną złotówkę, czyli dodatkową kwotę na rzecz biblioteki można było zaopatrzyć się w używane , ale ciekawe tytuły.

Były spotkania młodszych i starszych czytelników biblioteki, okraszone słodkim „ co nieco”.

Biblioteka zaprasza wszystkich do odwiedzin w czasie wakacji!

Z książką łatwiej i przyjemniej spędzisz wolny czas!

 

______________________________________________________________________

 

Ferie w bibliotece w Leńczach 2013

 

          Biblioteka w Leńczach zorganizowała zajęcia dla najmłodszych podczas ferii zimowych. Dzieci bawiły się, wypoczywały, uczestniczyły w zajęciach kulinarnych „ Smakołyki przyrządzamy i je pięknie ozdabiamy”, prowadzonych przez pracownika biblioteki P. Marcina Wcisło. Dzieci uczyły się dekoracji  stołu z różnych produktów, m. In. z jabłek. Ciekawym projektem było budowanie „ Celtyckiego Ogrodu” z gliny i tektury. Zajęcia odbywały się w dniach: 15.01, 17.01, 22.01, 24.01. Było bardzo wesoło i ciekawie. Zajęcia odbywały się również w świetlicy środowiskowej prowadzonej przez P. Annę Kurowską.

______________________________________________________________________________


Galeria

Praca z dziećmi w Bibliotece w Leńczach
Zaczytana III klasa- 2018/2019
Zaczytana III klasa- 2018/2019 
Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 

Pluszaki czekają na dzieci
Pluszaki czekają na dzieci 
Chłopaki lubią bibliotekę
Chłopaki lubią bibliotekę 

Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 
Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 

Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 
Pluszaki czekają na dzieci
Pluszaki czekają na dzieci 

Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 
Zaczytana klasa III-2018/2019
Zaczytana klasa III-2018/2019 

Tydzień Czytania 2018
Tydzień Czytania 2018 
Bajkoterapia 2018
Bajkoterapia 2018 

Bajkoterapia 2018
Bajkoterapia 2018 
Bajkoterapia 2018
Bajkoterapia 2018 

 
 

 
 

 
 

 
Wyrosła rzepka...w Bibliotece
Wyrosła rzepka...w Bibliotece 

 
 

Warsztaty dekoracyjne
Warsztaty dekoracyjne 
 

Topienie Marzanny
Topienie Marzanny 
Konkurs
Konkurs "Biblioteka moich marzeń" 

 
Anielskie spotkanie z poetą Jarosławem Szczęsnym Binkowskim
Anielskie spotkanie z poetą Jarosławem Szczęsnym Binkowskim 

 
"Ania z Zielonego Wzgórza" według Młodych Czytelników z Leńcz 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 
Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 

Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 
Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 

Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 
Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 

Pluszowe misie świętują
Pluszowe misie świętują 
Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 

Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 
Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 

Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 
Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 

Listy do Świętego Mikołaja
Listy do Świętego Mikołaja 
Lekcja historii
Lekcja historii 

Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek 
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek 

Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek 
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek
Terapeutyczne zabawy w bajkowym świecie książek 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

Bajkoterapia 2018
Bajkoterapia 2018 
Zabawki naszych rodziców
Zabawki naszych rodziców 

Zabawki naszych rodziców
Zabawki naszych rodziców 
Zabawki naszych rodziców
Zabawki naszych rodziców 

Zabawki naszych rodziców
Zabawki naszych rodziców 
Zabawki naszych rodziców
Zabawki naszych rodziców 

Nowości w Leńczach
Nowości w Leńczach 
Nowości w Leńczach
Nowości w Leńczach 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

 

Biblioteka Publiczna

poniedziałek- czwartek  8.00 - 17.00

piątek -sobota             8.00 - 14.00

 

 

 

 

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Klub

Fundacja Orange