Kategorie

Aktualności

Czytajmy Razem

 

Zapraszamy do wspólnego czytania tekstów Jana Pawła II

 „100 cytatów na stulecie urodzin Jana Pawła II”


Weź udział w akcji „Czytamy Jana Pawła II” . Święty Jan Paweł II to niekwestionowany autorytet moralny. Jego nauka  ma charakter  ponadczasowy i uniwersalny. Słowa  wielkiego Polaka zapadły nam wszystkim głęboko w pamięć. Zachęcamy do lektury, refleksji oraz  podzielenia się z Nami czytanymi fragmentami.

Zachęcamy do zamieszczania na Facebooku Biblioteki oraz wysyłania na adres e–mail biuro@biblioteka.kalwaria.pl cytatów z tekstów Jana Pawła II.

 Prosimy podzielić się swoimi ulubionymi cytatami, które zapamiętali Państwo z publikacji, wystąpień Ojca świętego. Proponujemy sześć kategorii tematycznych:

 1  KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

 2  O SZCZĘŚCIU

 3  O RODZINIE

 4  O MIŁOŚCI

 5  O CIERPIENIU

 6  INNE

 

Nasze przykładowe propozycje :

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

"Ja zawsze podziwiałem te tradycyjne modlitwy, które na dróżkach kalwaryjskich odmawiali ze swoimi kompaniami przewodnicy świeccy. Myślałem sobie, że to jakiś szczególny prototyp apostolstwa świeckich".

 

O SZCZĘŚCIU

"Byłem niezwykle szczęśliwy, gdy widziałem rzesze młodych, przybyłych ze Wschodu i Zachodu, z Północy i z Południa, którzy spotkali się po raz pierwszy złączeni przez Ducha Świętego więzami modlitwy".

 

O RODZINIE

"Aby sprostać wymaganiom dozgonnej wierności, muszą małżonkowie ożywić i pielęgnować w sobie miłość. Tę miłość, która ich wiodła do zawarcia jedynej w swym rodzaju, najściślejszej ze wszystkich wspólnoty".

 

"Rodzino stań się tym, czym, czym jesteś /…/ to znaczy stań się „głęboką wspólnotą życia i miłości małżeńskiej” powołaną do ofiarowania miłości i przekazywania życia".

 

 

O MIŁOŚCI

"Trzeba nam się otworzyć w stronę innego człowieka w duchu miłości. A miłość rodzi życzliwość i wzajemne zrozumienie, w życiu zaś społecznym zapewnia solidarność i współpracę, mimo nawet odmiennych poglądów i zamierzeń".

 

O CIERPIENIU

"Wobec tak wielu braci i sióstr nie możemy pozostać obojętni! Ich udręka jest wyzwaniem dla naszego sumienia – tego wewnętrznego sanktuarium, w którym każdy staje twarzą w twarz ze sobą samym i Bogiem".

 

INNE

"Uczyń z życia arcydzieło".

 

A teraz kolej na Państwa cytaty. Te które wpłyną na naszą pocztę elektroniczną, będą zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.


 

Jolanta Paluchowska-Pępek

Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Klub