Kategorie

Aktualności

Biblioteka dla… małego człowieka!

 

Ferie w kalwaryjskiej Bibliotece

    W tym roku podczas ferii zimowych Biblioteka wypełniła się najmłodszymi dziećmi z przedszkoli działających na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.  

Dla nich właśnie zorganizowano zajęcia promujące kampanię „ Mała książka- wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki, w której kalwaryjska Biblioteka bierze udział. 


    Motywem przewodnim zajęć był wiersz Joanny Papuzińskiej pt. „Tygryski” z książki „ Pierwsze czytanki dla…”, która wchodzi w skład wyprawki czytelniczej. Ten uroczy wierszyk o pidżamkowych tygryskach- urwiskach, które psocą i w ogóle nie chcą iść spać,   zainspirował nas  do wspólnego wykonania z dziećmi  tygrysiej głowy i ogona. Za pomocą kolorowych gazet, pończoch, papierowych talerzy, bibuły oraz wyobraźni, dzieci przeobraziły się w kolorowe, skaczące tygryski. Nie zabrakło także wspólnych zabaw ruchowych, oraz oglądania książek dla dzieci.


        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i wychowawcom za wspólnie spędzony czas w Bibliotece.


     Wizyta w Bibliotece zawsze jest okazją do zaproszenia dzieci i ich rodziców do świata literatury z pięknie wydana i mądrą książką. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej oferty. Szczególnie zachęcamy dzieci  w wieku 3- 6 lat do odbioru bezpłatnej wyprawki czytelniczej.

    „Mała książka- wielki człowiek” to świetna  akcja promująca czytanie dzieci i dzieciom. Nasza Biblioteka z radością bierze w niej udział. Od września 2019 roku już ponad 190 dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, a Biblioteka pozyskała nowych czytelników. Rozbudzenie  u najmłodszych miłości do książek jest jednym z naszych najważniejszych celów.


Anna BoguniaGaleriaGodziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub