Kategorie

Aktualności

Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

Projekt dla dzieci 3-6 lat

    Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym Biblioteka Publiczna w Kalwarii realizuje w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

 

    Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.


W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.


Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.


Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) będzie można odbierać w Bibliotece Publicznej od września 2019 r.


W ubiegłym roku rozpoczęliśmy pilotażową odsłonę projektu skierowaną do trzylatków. W Bibliotece w Kalwarii oraz filiach w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym zostało rozdanych 70 Wyprawek Czytelniczych. Dzięki akcji naszej Bibliotece przybyło 68 nowych czytelników.

W Bibliotece nadal można odebrać Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków (dzieci urodzonych w roku 2016), czyli książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczenie książek .

Zapraszamy trzylatki, a od września wszystkie przedszkolaki po nowe książki. Dzieci, które już brały udział w akcji mogą uczestniczyć w kolejnej edycji 2019!Bogusława Moskała

 

 

 


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub