Kategorie

Aktualności

Mamy Mistrza Pięknego Czytania 2019!

 

W tym roku Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała I Edycję Gminnego Konkursu „ Mistrz Pięknego Czytania”, adresowaną do uczniów klas IV Szkół Podstawowych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

    Wydarzeniem tym Biblioteka pragnie zachęcić uczniów nie tylko do czytania książek, ale też do odkrywania piękna naszego rodzimego języka.


    Konkurs przebiegał w dwóch etapach. I etap konkursu przeprowadzony został w szkołach: w Brodach, Leńczach, Barwałdzie Średnim, Przytkowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy czytali dowolnie wybrany fragment z książki Rene Goscinnego i Jean-Jacques′a Sempego  pt. „ Mikołajek i inne chłopaki”. Laureaci I etapu konkursu zakwalifikowali się do Finału.


    23 maja w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Finał Gminnego Konkursu „ Mistrz Pięknego Czytania”. Edycja I. 2019. Do Finału przystąpiło 9 uczestników ze szkół z terenu Gminy:

Mikołaj Woźnica i Natalia Marszałek- z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Julia Lelek i Martyna Zwierz z ZS nr 3 w Przytkowicach          

Wiktor Żak i Zuzanna Piotrowska z ZS nr 6 w Leńczach

Aleksandra Pilch I Oliwia Dostal z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zofia Janiczak ze Szkoły Podstawowej w Brodach


    Finaliści etapu szkolnego czytali losowo wybrany fragment z książek Rene Goscinnego i Jean-Jacques′a Sempego : „Wakacje Mikołajka”’ „Mikołajek w szkole” lub „Mikołajek ma kłopoty”.


Jury w składzie:

Pani Danuta Tatar- nauczyciel polonista z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pani Małgorzata Pasternak- dyrektor SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pani Renata Żak- przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

oceniało technikę czytania, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenia estetyczne. Na tej podstawie wyłoniono Mistrza Pięknego Czytania oraz dwóch Wicemistrzów.


    Tytuł i statuetkę „Mistrza Pięknego Czytania 2019” otrzymała Zofia Janiczak, uczennica Szkoły Podstawowej w Brodach. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięzcy będzie udział w Narodowym Czytaniu 2019.

   Wicemistrzami zostali: Aleksandra Pilch z ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz Mikołaj Woźnica z ZS w Barwałdzie Średnim.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczestników. Liczymy, że Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” wpisze się na stałe w kalendarium wydarzeń czytelniczych.


Anna Bogunia

Renata ŻakGaleria


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub