Kategorie

Aktualności

XVIII MAŁOPOLSKIE DNI KSIĄŻKI „KSIĄŻKA I RÓŻA” 23-28 kwietnia 2019

 

Święto wszystkich , dla których książki są ważne.

 

 

To już 18 edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”- akcji organizowanej przez Województwo Małopolskie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.


Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie różnorodne imprezy związane z promocją czytelnictwa, autorów oraz nowości wydawniczych.

Co roku z okazji „Książki i Róży” na czytelników czeka  wiele atrakcji w całej Małopolsce.

 

 Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach tegorocznych obchodów Małopolskich Dni Książki „ Książka i Róża” zaprasza na następujące wydarzenia:

  • 23 kwietnia czytelnicy wypożyczający książki w Bibliotece w Kalwarii otrzymają symboliczny upominek -  żywą czerwoną różę
  • 24 i 25 kwietnia zapraszamy uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej na warsztaty literacko- plastyczne, na których zapoznają się z ideą i genezą Małopolskich Dni Książki oraz wykonają róże z krepiny
  • 25 kwietnia uczniowie, nauczyciele i bibliotekarze przejdą ulicami miasta w barwnym pochodzie promując Dni Książki. Odwiedzą przedszkole, szkoły i instytucje, obdarowując własnoręcznie wykonanymi różami.

 

Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" są wzorowane na katalońskim święcie przypadającym w dniu św. Jerzego (23 kwietnia) - patrona tej krainy. Hiszpanie obdarowują się wówczas książkami i kwiatami. W Małopolsce święto jest celebrowane od 2002 r.

 

       Bogusława Moskała


 

 


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub