Kategorie

Aktualności

W stronę Czytelnika

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom specjalnych grup użytkowników Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała ofertę dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

       Czytelnicy niewidomi, słabowidzący, ale również osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku, mogą wypożyczać w Bibliotece w Kalwarii cyfrowe książki mówione wraz z urządzeniem CZYTAK, służącym do odtwarzania nagrania.


     Stało się to możliwe dzięki nawiązaniu przez Bibliotekę współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca z  Warszawy i udziałowi w  projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     Stowarzyszenie LARIX nagrywa i nieodpłatnie udostępnia bibliotekom cyfrowe książki mówione przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.

   Czytelnicy mogą wybierać  spośród prawie 2 tys. tytułów, o różnorodnej tematyce, udostępnionych przez Stowarzyszenie. Bibliotekarz pobiera elektronicznie wybraną z katalogu książkę i kopiuje  na kartę pamięci urządzenia.


    Aby wypożyczyć CZYTAKA, należy zgłosić się do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, al. Jana Pawła II 24. Urządzenie jest udostępniane na okres 60 dni.

 

     Dla zwolenników książki mówionej Biblioteka posiada  także w ofercie kolekcję 176  audiobooków dla dzieci i dorosłych. Są wśród nich bajki, słuchowiska, lektury szkolne, klasyka literatury, a także powieści i romanse, m.in. „Botanika duszy” Elizabeth Gilbert czy „Francuska opowieść” Krystyny Mirek. W zbiorach posiadamy także Biblię Audio, Superprodukcję z udziałem Jerzego Treli. Kolekcja audiobooków jest stale wzbogacana zgodnie z sugestiami czytelników.

      Wśród czytelników słabowidzących, którzy preferują książki tradycyjne, popularnością cieszy się dostępna w naszej Bibliotece seria książek Duże Litery. Duże Litery to specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. Dzięki dużemu formatowi (16 x 23,5 cm) są to książki wyjątkowe, drukowane niespotykaną w większości książek dużą i bardzo czytelną czcionką.

 

Zapraszamy Państwa do Biblioteki i skorzystania z naszej oferty!

 

 Bogusława Moskała

 

 


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub