Kategorie

Aktualności

Spotkanie ze Stanisławem Czeremugą

 

W piątkowe popołudnie 15 lutego, miłośnicy poezji mieli możliwość uczestniczenia w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej w spotkaniu autorskim z poetą ,Stanisławem Czeremugą.

 

 

    Jest on nie tylko twórcą poezji, ale również twórcą video klipów oraz tekstów piosenek. I właśnie taki repertuar autor zaprezentował zebranym na spotkaniu czytelnikom, miłośnikom poezji ,którzy odpowiedzieli swoją obecnością na nasze zaproszenie. Wystąpienie poety poprzedzono krótką informacją o samym autorze, jego pasjach i zamiłowaniach. Aby wprowadzić zebranych w atmosferę poetyckiego nastroju przedstawiono nagrania przygotowane przez autora: recytację wierszy, piosenki z jego tekstem oraz zdjęcia nawiązujące do tematyki przedstawionych wierszy. Obrazy te, przeplatane komentarzami samego autora, umożliwiły bardziej spontaniczny odbiór prezentowanej poezji. Treść przewodnią stanowiła poezja miłosna, która w twórczości autorskiej stanowi znaczną część jego dorobku. Prezentowana tematyka zbiegła się z poprzedzającym dzień spotkania, dniem Świętego Walentego, patrona miłości.

 

    Spotkanie autorskie z poetą Stanisławem Czeremugą, stanowi kontynuację cyklu spotkań z twórcami naszego regionu, odbywającymi się w naszej Bibliotece od wielu lat.

Zapraszamy o obejrzenia video-relacji ze spotkania.

https://www.facebook.com/biblioteka.kalwaria1948/?ref=aymt_homepage_panel&eid=ARAr7sl1lYZq46rx35McqYXFYXibxIEQpz69ntSu1G-RTDU5hI5Ha_gMURAg9Vmxa1llIvssU6ZFwAC4

 

Zapraszamy do obejrzenia videoklipu przygotowanego przez Pana Stanisława Czeremugę.

https://www.youtube.com/watch?v=tgDsnA_y5bw

 

Celina UzdrzychowskaGaleria

Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub